0850 255 77 77
Üye Ol
Giriş

Adana Şehir Rehberi

Kebap severler! Hesaplı Adana uçuşları tam size göre!

Adana Akdeniz bölgesinde bulunan, Türkiye’nin en yüksek nüfusa sahip altıncı şehridir. Akdenize yaklaşık 160 km kıyısı bulunan Adana Avrupa’yı, Asya’ya bağlayan en önemli ulaşım yolları üzerindedir ve şehrin tarihinin 3600 yıldan daha eskilere dayandığı bilinmektedir. Adana’da bulunan Seyhan ve Ceyhan nehirleri de Akdeniz’e akar.


Adana’da Gezilecek Yerler

Tarihi ve etkileyici mimarisiyle dikkat çeken Adana doğal güzellikleriyle de ziyaretçilerini büyülüyor. Genellikle sıcak bir havaya sahip olan Adana, turistler ve gezginler tarafından fazlasıyla gezilmesi tercih edilen şehirlerden birisidir. Adana'da gezilebilecek yerleri sıralayacak olursak;


Taş Köprü


Merkez Park


Ulu Cami


Seyhan Baraj Gölü


Varda Köprüsü


Kanallar


Dipnot: Adana'ya giderseniz tatil planlarınızı Altın Koza Film Festivali'ne göre yapmanızı öneririz.


Adana'da Ne Yenir?

Adana'da çoğunlukla et yemekleri tüketilir. Buna en iyi örnek tartışmasız kebap çeşitleridir. Bunun yanı sıra kamhi, analıkızlı, topalak çorbası ve içinde bulgur olan yemekler de fazlasıyla tercih edilir. Yemeklerin üzerine tatlı olmazsa olmazdır Adanalılar için. Sarı burma, kaynar, bici bici ve paliza sevilen meşhur tatlılardandır.


Adana'da Alışveriş Önerileri

Adana'da alışveriş denildiği zaman ilk akla gelen yer Tarihi Kazancılar Çarşısı'dır. Mimarisiyle ve kalabalık ziyaretçileriyle dikkat çeken bu çarşıdan Adana'ya özgü yöresel lezzetler ve hediyelik eşya olarak el işlemesi kilim satın alabilirsiniz. Demir ve bakır işlemelerine de mutlaka göz atmayı unutmayın!


Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Adana'da bir çok yere aktarma yapmadan tek seferde gidebilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine giden otobüs, dolmuş ve taksi gibi araçlar kullanabilirsiniz. Havalimanının içinde bulunan araç kiralama noktalarından da kolay bir şekilde kendinize araç kiralayabilirsiniz.


Adana'da İklim

Adana'da yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Yıl içinde en çok gidilmesi tercih edilen zamanlar nisan ayında başlar.

Uçuşlar yükleniyor...