0850 255 77 77
Üye Ol
Giriş

Berlin Şehir Rehberi

Berlin’in hareketli yaşamı sizi adeta büyüleyecek.

Almanya’nın başkenti olan Berlin, 3.5 milyon nüfusa sahip bir şehirdir. Berlin duvarının yıkılmasıyla birlikte şehir turistik açıdan büyük önem kazandı. Mimari yapıları, çok sayıda müzeleri, sanat galerileri ve modern yaşamıyla Berlin ziyaretçileri tarafından çok tercih edilen bir şehir haline geldi. Berlin’e gittiğinizde “sıkılır mıyım?” sorusuna şimdiden cevabımız kesinlikle hayır. Çünkü Berlin’in hareketli yaşamı sizi adeta büyüleyecek.


Berlin’de Nerelerde Gezilir?

Berlin’de gezilecek yerler çeşitlilik bakımından oldukça fazladır. Modernizmi ve kültürü bir arada barındıran mimari yapıları, görkemli köprüleri, müzeleri ve doğal güzellikleriyle baş döndürür. Gezilecek yerlerden en anlamlısı ve özeli de 1990’da yıkılan Berlin Duvarının yerinde bulunan açık hava müzesi. Gezilecek diğer yerleri sıralayacak olursak;


Berlin Katedrali


Bode Museum


DDR Müzesi


Kurfürstendamm Caddesi


Tiergarten


TV Kulesi


Berlin’de Eğlence

Berlin’de eğlence sadece hareketli gece hayatıyla değil, festivalleriyle de oldukça dikkat çeker. Eğlenmeyi ve macerayı seven tüm insanlar bu festivallerde buluşuyor. Berlin Rock Festivali, Berlinale Film Festivali, Jazzfest ve Loveparade bu festivallerden bazılarıdır.


Berlin’de Sokak Lezzetleri

Efsanevi sokak lezzetleri ve bir de Avrupa’da döner denildiği zaman akla ilk Berlin gelir. Yoğun Türk nüfusundan dolayı burada kebap ve döner bulmak oldukça kolaydır. Sokak lezzetlerinden bazıları; Currywurst (sosis, patates kızartması), Kartoffelpuffer (bir çeşit patates kroket), Gebratene Leber (ciğer yemeği) dir.


Berlin’de Ulaşım

Berlin’de bulunan iki havalimanına da toplu taşımayla kolaylıkla ulaşım yapabilirsiniz. Metro, otobüs ve tramvay sistemi oldukça gelişmiş olduğundan dolayı, şehrin her alanına ulaşmak mümkündür. Bunun yanı sıra taksi ile de ulaşım yapabilirsiniz.


Berlin’de İklim

Berlin’de kışları soğuk, yazları ise nemli ve sıcak geçer. Kış aylarında soğukluk 0’ın altına düşse de diğer Avrupa ülkelerine göre daha ılıman bir havası vardır. Genelde bahar aylarında misafirlerine daha çok ev sahipliği yapar.

Uçuşlar yükleniyor...