0850 255 77 77
Üye Ol
Giriş

Dünyanın İlginç Yolları

Bir yolculuğa çıkmak ister misin? Dünya çapında pek çok büyüleyici sürüş ile seçim yapmakta zorlanıyor musun? İşte başlamanıza yardımcı olacak en güzel, farklı ve macera dolu doğal yolların 10 listesi;

1. Atlantic Road, Norveç

Kristiansund ve Molde kasabaları arasındaki vahşi tarafta alçak köprüler, dramatik okyanus manzarası ve mevsime göre açık denizdeki balinaları ve fokları tespit etmek için bir gezintiye çıkın. Atlantik Yolu yalnızca 8 kilometre uzunluğunda olmasına rağmen ciddi bir manzara etkisine sahiptir.


2. Milford Road, Yeni Zelanda

Yeni Zelanda'nın en güzel manzaralı yolu olarak lanse edilen Te Anau'dan Milford Sound'a yolculuk sizi Fiordland Ulusal Parkı'nın ve Te Wahipounamu Dünya Mirası bölgesinin kalbine götürür. Earl Dağları, Uçurum Şelalesi ve Eglinton Vadisi'ni mükemmel şekilde yansıtan Mirror Göllerini keşfedin. Sadece 'Yüzüklerin Efendisi'ni düşünün ve sizi bekleyen fantastik kara manzarası hakkında iyi bir fikriniz olacak.


3. Hana Otoyolu, Hawaii

Maui adasında, Hana Otoyolu sizi aceleyle akan şelaleler, masmavi denizler, bambu ormanları ve etli, taze meyveler satan yol kenarındaki tezgahlarla cennete götürür. Yılan benzeri yol Kahului'den gerçek Hawaii'nin tadına bakmak için durabileceğiniz Hana kasabasına gider.


4. Chapman's Peak Drive, Güney Afrika

Bu doğal rota, Güney Afrika'nın güneybatı ucundaki Noordhoek ve Hout Körfezi arasında dolanıyor. Atlantik Kıyısı ile Chapman’s zirvesinin kayalık kıyı şeridi arasında, panoramik manzaralı yüksek dağlar, kıvrımlar ve piknik noktalarına maruz kalıyorsunuz. Silvermine Doğa Koruma Alanı'ndaki yürüyüş parkurlarının tadını çıkarmayı bırakın ve yol boyunca şirin kır köylerini ziyaret edin.


5. Büyük Okyanus Yolu, Avustralya

12 Havari, Avustralya'nın Victoria'daki Büyük Okyanus yolu boyunca birçok turistin dikkatini çekiyor. Bu dünyaca ünlü yol aynı zamanda ikonik sörf molaları, şelaleler ve kültürel miras konusunda cazibe merkezi olmasını sağlar. Ayrıca yerel şarap üreticileri, taze ürünler ve plaj kültürü ile dolu sahil kasabalarıyla memnun edecek hizmetler vermektedir.


6. Karayolu 1, Big Sur, Kaliforniya

Big Sur Sahil şeridi, ıssız plajları, yemyeşil ormanları ve muhteşem kayalıkları ile Karayolu 1'in kartpostalıdır. Point Lobos Eyalet Parkı, Hurricane Point, Hearst Kalesi, Mcway Falls ve Pfeiffer plajını keşfederken klasik, üstü açık bir Cadillac ile gitmek için mükemmel bir yoldur.


7. Stelvio Geçidi, İtalya

İtalya'daki Ortler Alpleri'nde, Stelvio Geçidi, deniz seviyesinden 9045 fit yüksekte olup, Avrupa'nın en yüksek dağ yollarından birini oluşturuyor. Keskin ve ekstrem virajlar, aşırı adrenalin arayanlara yakışır bir yolculuk yaratmak için dik eğimler, buzulların manzaraları; büyük askeri ve spor olaylarının uzun bir geçmişi ile birleşiyor.


8. Iroha-Zaka, Japonya

Iroha-zaka, Tochigi Prefecture dağlarında bulunan iki virajlı yoldur. Her biri Japon alfabesinin 48 karakterinden biriyle etiketlenmiş 48 keskin dönüşten oluşur. Sonbaharda çarpıcı, değişen renklerle ünlü olan, zirvede bir göle doğru yolculuk yaklaşık 4 saat sürüyor.


9. Tianmen Dağ Yolu, Çin

Tianmen Dağ Yolu, bir ejderhanın kuyruğu gibi, Tienman mağarasının Cennet merdivenine doğru kıvrılıyor. Doksan dokuz viraj ve dönüş, sizi sisle kaplı kireçtaşı dağ yaylalarının, dik kayalıkların ve pürüzlü zirvelerin manzarasına sahip bir milli parkın içinden geçiriyor.

Uçuşlar yükleniyor...