0850 255 77 77
Üye Ol
Giriş

Londra Şehir Rehberi

Baş döndürücü ve unutulmaz bir Londra turuna ne dersiniz?

Londra Avrupa’nın en büyük 3. şehri, İngiltere ve birleşik krallığın başkentidir. Londra neredeyse 8 milyon insanın yaşadığı ve 300 e yakın dilin konuşulduğu kozmopolit bir şehirdir. Tarihi müzeleri, eşsiz mimarinin oluşturduğu yapıları, köprüleri ve sokaklarıyla her yıl milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapan Londra, iş ve finans merkezleri tarafından Avrupa’nın tartışmasız en başta gelen şehirlerindendir. Birçok filme ve kitaplara konu olan Londra’da 5 tane havalimanı bulunur.


Londra’da Nerelerde Gezilir?

Londra’da gezilecek yerler saymakla bitmez. Her insanın kendine has yerler ve mekanlar bulacağı bu şehirde, turistlerin ve gezginlerin en çok gezmeyi tercih ettikleri yerler şu şekilde;


Big Ben (Londra’nın Simgesi)


Westminster Sarayı


Buckingham Sarayı


London Eye


Tower Bridge


St. Paul’s Cathedral


Oxford Street


Londra’da Eğlence

Eğlenceyi doruklarda yaşatan Londra, genellikle yağmurlu havasına bakıldığında sakin görünse de bir o kadar hareketli ve canlı gece hayatına sahiptir. Çok fazla sayıda pub ve barlara sahiptir. İş çıkış saatlerinde bile tıklım tıklım olan pubları, fazlasıyla eğlenmeyi seven insanlarla doludur. Bunun dışında insanlar, genellikle yaz aylarında düzenlenen birbirinden ilgi çekici festivalleri için zamanı iple çekiyorlar.


Londra’da Sokak Lezzetleri

Londra’da rengarenk karavanların içinde satılan birbirinden leziz sokak yemeklerini tadabilirsiniz. Uygun fiyata satılan sokak lezzetleri orada yaşayanlar ve turistler için de oldukça ilgi çekicidir. Dünyanın farklı noktalarından gelen insanları içinde barındırdığından dolayı, birçok kültürün yemeklerini denemeye de olanak sağlıyor. Londra’da yiyebileceğiniz sokak lezzetlerinden bazıları; Tavuk tikka masala, Mac’n cheese, Churros.


Londra’da Ulaşım

Londra ulaşımında metro, otobüs ve taksi kullanılıyor. Uçuşunuz sonrasında havaalanına indiğinizde 24 saat hizmet veren metroyu tercih edebilirsiniz. İş çıkış saatlerinde yoğun olsa da şehrin birçok noktasına metro ile yolculuk yapılabiliyor.

Uçuşlar yükleniyor...