0850 255 77 77
Üye Ol
Giriş

Türkiye'de Gidilebilecek En Güzel Adalar

Türkiye üç tarafı denizlerle kaplı kocaman bir yarımada olmasına rağmen, birbirinden güzel, etkileyici ve büyüleyici sayısız adaya da sahiptir. Bu adalardan bazılarını sıralayacak olursak;

Bozcaada

Bozcaada Türkiye'nin ikinci büyük adasıdır. Çanakkale'ye bağlı bir ilçedir. Muhteşem doğası, tarihi dokusu, berrak denizi ve yeme içme kültüründen mutlaka yararlanmalısınız. Çanakkale ve Lapseki'den vapurla geçebilirsiniz. İster arabanızla ister yaya olarak gidebileceğiniz Bozcaada oldukça uygun fiyatlar ve sevimli pansiyonlarıyla ünlüdür. İsteğe göre otel ve butik pansiyon gibi konaklama olanakları da bulunmaktadır. Pansiyon işletmecilerinin samimiyeti ve misafirperverliğini denemelisiniz, misafirlerine kendi hazırladıkları özel menüleri ikram etmektedirler.


Gökçeada

Türkiye'de en büyük ada ünvanına sahip Gökçeada da Çanakkale iline bağlıdır. Marmaros şelalesi, sualtı milli parkı, koyları, plajları ve tuz gölü gibi muhteşem özellikte görülüp gezilecek tarihi ve coğrafi zenginliklere sahiptir. Tatil deyince akla ilk gelen adalardan biridir. Kaşkaval burnu, oksijen deposu adada konaklama, yeme içme ve alışveriş keyfinize doyamayacaksınız. İstanbul'dan gelenler Kabatepe limanını, Anadolu'dan gelenler Çanakkale limanı ve Eceabat-Kabatepe limanını kullanmaktadırlar. Adaya vardığınızda rezervasyonunuz yoksa dahi kalacak yer bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Eğlence ya da sakinlik isteğinize göre tercih kullanabilirsiniz.


Avşa Adası

Avşa adası, Balıkesir iline bağlı olup Marmara adalar birliği tarafından idare edilmektedir.  İstanbul, Erdek ve Tekirdağ'dan deniz ulaşımı sağlanmaktadır. En gözde tatil beldelerinden biri olan Avşa adası seyahat severlerin takvimlerine mutlaka ekleyebileceği bir yerdir. Konaklamanın her türünü deneyebileceğiniz seçenekler mevcuttur. Otel, pansiyon, apartlar arasından arzu ettiğinizi tercih edebilirsiniz.


Marmara Adası

Adından da anlaşılacağı gibi Marmara'nın en büyük adasıdır. İstanbul'dan ve Erdek'ten deniz yoluyla ulaşım sağlanmaktadır. Marmara'nın incisi denen bu eşsiz ada her karesi keşif gerektiren en önemli yerlerden biridir. Doğal güzelliklerini tamamlayan 0 nem oranına sahip tek ada denilebilir. Doğa ve deniz şahane, konaklama yerlerini anlatılmaz yaşanır cinsten kendiniz karar vermelisiniz. Eşsiz manzara doyumsuz gün batımı seyrine doyamayacaksınız


Alibey Adası

Balıkesir Ayvalık ilçesine bağlı Alibey adası Ayvalık koyundaki 22 adanın tek yerleşime sahip kısmıdır. Yunan ordusuna ilk direniş silahını kullanan isimden adını alan ada, kafa dinlemek isteyenler için muhteşem bir yerdir. Güvercin ada manastırı, çamlı manastırı, Ayosopostolos manastırı, İlyas Peygamber manastırı ve Cunda manastırı görülmeden dönülmemesi gereken yerlerden sadece birkaçıdır. Türkiye'nin ilk boğaz köprüsüne sahip Cunda adası AliBey ve Lale adalarını birbirine bağlamaktadır.


Kalem Adası

İzmir'in Dikili ilçesine bağlıdır. Ege'nin Maldivleri olarak bilinen kalem adası jeotermal kaynakları, turkuaz denizi, kumu ve  güneşi ile tadına doyulmaz tatil cennetidir. Muhteşem manzara yeme- içme zenginliğinin tadına varmalısınız. Bir Rum köyü olan Bademli'ye bağlı Kalem adası, en küçük ada özelliğiyle konumu cennet koyunda, sönmüş bir volkan olan Karadağ eteklerindedir. Karadağ volkanik oluşumlardan meydana gelen kumulların pek çok hastalığı şifa kaynağı olduğuna inanılmaktadır. Bademli' de aracınızı bırakarak Kalem adasına teknelerle geçebiliyorsunuz. Keşfedilme tarihi yeni olan adada konaklama olanağı hakkında bilgi almadan gidilmemesi gereken muhteşem bir yerdir.

Uçuşlar yükleniyor...