0850 255 77 77
Üye Ol
Giriş
SAĞLIĞINIZ GELECEĞİNİZDİR! Sağlık Sigortası Yaptırdınız mı?

Devlet hizmeti olarak verilen sigorta faaliyetlerin haricinde özel sağlık sigortası da son yıllarda yaygın bir şekilde sunulan hizmetlerin başında geliyor. Özel sağlık sigortası kapsamında sunulan hizmetler ve seçenekler normal sigortaya göre daha bol seçenekli olarak sunuluyor. Bu da özel sağlık sigortasının daha cazip hale gelmesine neden oluyor. Özel sağlık sigortası kapsamında kişilerden aylık olarak belli bir prim ödemesi yapılmasına karşılık olarak sağlık hizmetlerinden detaylı bir şekilde yararlanmalarına olanak sağlanıyor.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası, genel anlamda sigortacılık faaliyeti gösteren özel firmaların kişilere sunmuş olduğu tamamen gönüllülük esasına dayanan bir sağlık sigortası hizmetidir. Kişiler ile firma arasında yapılan özel sözleşme gereği aylık ödemeler belirlenerek ilk ayın ödenmesine başlanması ile birlikte özel sağlık sigortası kapsamında hizmetlerden yararlanmak mümkün oluyor.

Özel sağlık sigortası kapsamında özel sağlık sigortası hizmetleri veren firmalar ile özel hastanelerin anlaşmaları gereği özel sağlık sigortasından yararlanan kişilerin anlaşmalı özel hastanelerden sağlık hizmetleri almaları sağlanıyor. Ayrıca aylık ödeme miktarları kişilerin talepleri doğrultusunda artırılabiliyor.

Özel Sağlık Sigortası Neden Önemlidir?

Özel sağlık sigortasının önemi günden güne belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor. Özel sağlık sigorta kapsamında bu hizmetleri alan kişiler özel hastane imkanlarından yararlanarak muayene sırası beklemeden hızlı bir şekilde muayene olabiliyor doktorların belirlemiş olduğu tahlil ve tetkiklerini konforlu bir şekilde yerine getirebiliyorlar. Aynı zamanda tahlil ve tetkiklerin sonuçlanması da devlet hastanelerine göre çok daha hızlı bir şekilde oluyor. Bu durum kişilerin tedavilerine hızlı bir şekilde başlaması için oldukça önemlidir.

Özel sağlık sigortasının bir başka önemli özelliği de aylık ödenen primlerin kişilerin gelirlerine göre belirlenmesidir. Bu nedenle her gelire sahip kişiler tarafından kolaylıkla ödeme işlemleri yapılarak özel sağlık sigortasının avantajlarından yararlanmalarına imkan sağlanıyor.

Bu hizmetlerden yararlanan kişiler herhangi bir hastalık nedeni ile vefat ettiğinde eş ve çocuklarına özel sağlık sigortası kapsamında maddi yardımlar yapılıyor. Bu seçenekler özel sağlık sigortası sözleşmesi kapsamında kişilere bildiriliyor. Tüm bu olumlu etkiler nedeni ile birçok kişi özel sağlık sigortasının avantajlarından yararlanarak sağlıklarına büyük önem veriyorlar.

Özel Sağlık Sigortası Sıkça Sorulan Sorular

Özel sağlık sigortası poliçelerinde sigortacının sorumluluğu, poliçe prim tutarının ilk taksitinin ödenmesiyle başlamaktadır. Eğer sözleşmede aksi bir durum belirtilmemiş ise poliçe öğlen 12:00’de başlayıp yine öğlen 12:00’de sona ermektedir.

Özel sağlık sigortalarına eş ve çocuklar da dahil ettirilebilmektedir. Sigorta şirketlerinin bu durumlarda değişken uygulamaları olmaktadır. Yürürlükte olan poliçenize yeni eş, yeni doğmuş veya yeni evlat edinilmiş çocuk yalnızca evlenme, doğum veya evlat edinilme tarihinden itibaren sigorta şirketlerine göre değişen sürelerle dahil edilebilir.

Genel olarak özel sağlık sigortalarından sigorta şirketlerinin yaş sınırlarına uyan herkes kendisi ve/veya ailesiyle birlikte yararlanabilir. Bu yaş sınırı bir çok şirket ve ürün için (0 - 60'dır). Geçmişte sadece 18 yaş üstü kişilere sağlık sigortası yapılmakta iken, şu anda sigorta şirketlerinin sundukları ek hizmetler ve teminatlar ile yeni doğan bebekler de özel sağlık sigortası poliçesine dahil ettirilebilmektedir. Yeni doğan bebekler ve 18 yaşından küçük çocuklar ancak ailesi ile birlikte sigortalanabilirler. Sağlık sigortasını yaptırmak için mevcut sağlık durumunuzun ve risklerinizi belgelenmesi gerekmektedir. Poliçe değeri buna göre belirlenmekte, değişik alternatif hizmetler, indirimler ve ek teminatlar sunulmaktadır.

Özel sağlık sigortasında sigorta ettiren ödemeyi yapan kişi yani, sigorta sözleşmesini yapan ve prim ödeme sorumluluğunu taşıyan kişidir; sigortalı ise sigortadan yararlanan, poliçede ismi geçen kişi ya da kişilerdir. Sigorta ettiren ile sigortalı aynı kişi olabileceği gibi, farklı kişiler de olabilir. Sigortalı herhangi bir hasar durumunda giderleri teminat altına alınmış kişidir. Sigortalı, menfaati başkası tarafından sigortalansa bile tazminata hak kazanan kişidir.

Axa Sigorta
Allianz
Yapıkredi Sigorta
Ray Sigorta
Halk Sigorta
HDI
Ak Sigorta
Anadolu Sigorta
Doğa Sigorta
Türk Nippon
AIG
Zurich
Uçuşlar yükleniyor...