0850 255 77 77
Üye Ol
Giriş
TATİLDE KEYFİNİZ KAÇMASIN! Seyahat Sigortası Yaptırdınız mı?

Her olumsuz problemi ortadan bir anda kaldırabilen avantaj ve güvence yönelimine bağlı anlaşmalar, belgelerle gerçekleştirilmektedir. Bu güvence birçok konuda anlaşma poliçesini içermektedir. Bunun için sigorta yönelimine başvurularak, tatiller kapsamında da anlaşmalar sağlanmaktadır.

Tatil süreci çerçevesinde alınan belge ile garanti çerçevesinde seyahat yapılması mümkün olmaktadır. Yurt içi ya da yurt dışı gezileri, seyahatleri kapsamında kısa ve uzun vadede güvence sağlanan belge prosedürleri hazırlanmaktadır.

İki taraflı olarak sağlanan güvence belgesi ile daha rahat seyahatler yapılmaktadır. Bu sistemsel belgelerin oluşturulması ile yolculuklar anındaki sorunlar giderilmektedir. Rahat ve konforlu seyahatin gerçekleşmesi yönünde bu işlem son derece önemlidir.

Seyahat Sigortası Nedir?

Uzun süreli seyahatler anında oluşabilecek her türlü zararın karşılanmasını temin eder. Seyahat sırasında gerçekleşen olası kaza, rahatsızlıklar ve valiz - bavul gibi eşya kaybı durumlarında sizi güvence altına alarak yaşadığınız sıkıntılar sonucu yaşadığınız maddi kaybı karşılama güvencesi sağlar.

Yolculuklar için gerekli olan bu güvence işlem aşamaları konusunda da bireyler eşyalarının ve can sağlığını korumaktadır. Buna bağlı olarak çeşitli sebeplerle çıkılan seyahatlerin her anında güvence altında olunmaktadır.

Bunun için öncesinde yapılan bu işlem, seyahat esnasında gelişen olasılıkların derecesine göre önemini göstermektedir. Anlaşma poliçesinin alınması ile birlikte güvenli ve huzurlu şekilde seyahat yapılmaktadır. Bunun amacı kapsamında, her kişinin yanında taşıdığı eşyaların ve sağlığının koruması imkanı tanınmaktadır.

Seyahat Sigortası Neden Önemlidir?

Güvence belgesi, seyahatlerin süresi boyunca koruma kalkanı olmaktadır. Her durumda önemlilik içermekte olup, seyahat sırasındaki can ya da eşya zayiatlarının önüne geçme avantajını kapsamaktadır.

Seyahatler çerçevesinde alınan bu güvence belgesi doğrultusunda hiçbir şekilde zorunlu kayıplara maruz kalınmamaktadır. Olumsuzlukların yaşanmaması için çok önemli bir belge olmaktadır. Seyahatin başladığı gün itibariyle güvence altına alınmakta ve bitimine kadarki sürece devam etmektedir.

Neden önemli sorusuna yanıt olarak her konuda güvence vermesinin beraberinde seyahat için sağlanan maddi bütçeler kapsamında da mağdur olunmaması sağlanmaktadır. Hem ekonomik, hem de zararların giderilmesi açısından bu belgeye sahip olmak huzurlu tatil yapılmasına imkan tanır.

Anlaşma kapsamında seyahate giderken de, seyahatten dönerken de her durumda güvence önemini taşımaktadır. Keyifli ya da huzurlu bir şekilde gidiş ve dönüş açısından da seyahatin en önemli adımlarından olmaktadır.

Seyahat Sigortası Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat sigortasından genel olarak 18 - 65 yaşları arasındaki dileyen herkes kendisi ya da ailesiyle birlikte yararlanabilir. Sigorta şirketi uyguladığı yaş sınırı üzerindeki kişileri de ekstra prim alarak güvence altına alabilir.

Yurtdışı seyahatiniz süresince önceden var olan kronik hastalıklar hariç hastalanmanız veya yaralanmanız durumunda ambulans, hastane, ameliyat ve tedavi masrafları poliçeniz kapsamında karşılanır.

Tarifeli uçuşlarda bagajın kaybolup, seyahat edilen ilgili yere ulaşıldığı andan itibaren 24 saat içinde bulunamaması halinde ilgili havayolu şirketinin kayıp raporu tutması şartı ile acil kişisel ihtiyaçlar karşılanır.

Seyahat sigortasında sigorta ettiren ödemeyi yapan kişi yani, sigorta sözleşmesini yapan ve prim ödeme sorumluluğunu taşıyan kişidir; sigortalı ise sigortadan yararlanan, seyahat edecek olan, poliçede ismi olan kişi ya da kişilerdir. Sigorta ettiren ile sigortalı aynı kişi olabileceği gibi, farklı kişiler de olabilir. Sigortalı herhangi bir hasar durumunda giderleri teminat altına alınmış kişidir. Sigortalı, menfaati başkası tarafından sigortalansa bile tazminata hak kazanan kişidir.

Axa Sigorta
Allianz
Yapıkredi Sigorta
Ray Sigorta
Halk Sigorta
HDI
Ak Sigorta
Anadolu Sigorta
Doğa Sigorta
Türk Nippon
AIG
Zurich
Uçuşlar yükleniyor...